Cover Image

Podnieś swoje kompetencje dzięki certyfikowanemu szkoleniu internetowemu z OZE

Maj 19, 2021
Czas czytania: 3 minut

Odnawialne źródła energii coraz bardziej zyskują na popularności. Dzieje się tak nie tylko z uwagi na to, że są one przyjazne dla środowiska naturalnego, ale również dzięki nim można zaoszczędzić na rachunkach, na przykład za energię elektryczną.

Jednak do instalacji takich urządzeń niezbędna jest pomoc specjalisty. Mowa tutaj o instalatorach OZE. Z uwagi na rozwój OZE i coraz to nowsze technologie specjaliści muszą mieć szeroką wiedzę z zakresu ich budowy, montażu czy obsługi. Właśnie dlatego wielu z nich decyduje się na udział w certyfikowanych szkoleniach. Dlaczego warto je odbywać?

Nabycie specjalistycznej wiedzy i podniesienie kompetencji 

Każde szkolenie ma na celu podniesienie kompetencji i nabycie wiedzy. W przypadku odnawialnych źródeł energii są one szczególnie ważne z uwagi na ciągły rozwój technologii i obecność na rynku coraz większej liczby urządzeń i rozwiązań. Aby instalować pompy ciepła, promienniki podczerwieni czy inne urządzenia instalator OZE musi znać ich budowę, procesy, które w nich zachodzą, a także wiedzieć, jak przebiega proces montażu.

Dzięki temu, że szkolenia online z odnawialnych źródeł energii są certyfikowane, każdy uczestnik otrzymuje imienny dokument, który jest potwierdzeniem zdobytej wiedzy i umiejętności. Może się on okazać przydatny szczególnie w momencie poszukiwania nowych zleceń, ponieważ kompetencje instalatora są najważniejszą kwestią zaraz obok doboru odpowiednich urządzeń.

W jakich obszarach można uzyskać certyfikat? 

Instalatorzy OZE mogą odbywać szkolenia w różnych zakresach. Dotyczą one całej branży budowlano-instalacyjnej. Mowa tutaj przede wszystkim o instalacjach grzewczych, przy których wymagana jest wiedza z zakresu obsługi i montażu grzejników, kotłów, rur i przewodów czy nagrzewnic. Certyfikowane szkolenia dotyczą również montażu systemów sanitarnych czy zagospodarowania wody deszczowej.

Oferta certyfikowanych szkoleń online jest naprawdę szeroka, a wśród nich znajduje się na przykład szkolenie Aco City, na którym przekazywane są informacje dotyczące zabezpieczenia budynków jednorodzinnych przed wodami opadowymi czy szkolenie Uponor-Ecoflex, które dotyczy montażu systemu Ecoflex i zastosowania rur preizolacyjnych.