Cover Image

Czy warto zrobić szkolenie online z promienników?

Lipiec 6, 2021
Czas czytania: 3 minut

Udział w szkoleniu dla instalatorów OZE to szansa na zdobycie nowych, cennych kompetencji, które będą doskonałą inwestycją w zawodowy rozwój. Obecnie coraz więcej krajów, w tym Polska, skupia się na sukcesywnym wdrażaniu rozwiązań z zakresu wykorzystania odnawialnych źródeł energii.

Podnoszenie wiedzy i umiejętności z tego zakresu jest więc kluczowe, jeśli swoją działalność wiążesz z nowoczesnymi systemami przetwarzania energii naturalnej. Wśród szerokiej oferty zapewnianych przez naszą firmę, na uwagę zasługują szkolenia z promienników realizowane online. Przekonaj się, dlaczego warto wziąć w nich udział.

Szkolenia z promienników — zdobądź kompetencje w zakresie technologii OZE

Ogrzewanie promiennikowe to alternatywa dla tradycyjnych systemów grzewczych, takich jak np. kotły opalane węglem, które z powodów ekologicznych i ekonomicznych są zastępowane przez nowoczesne systemy wykorzystujące naturalne źródła odnawialne. Działanie promienników polega na przetwarzaniu energii elektrycznej na ciepło w postaci promieniowania podczerwonego. W przeciwieństwie do innych metod nie ogrzewają one powietrza, lecz przedmioty, które znajdują się w danym obszarze. Następnie ściany, sufity, podłoga, meble i inne elementy w pomieszczeniach oddają energię cieplną do powietrza. W rezultacie temperatura podnosi się równomiernie, zapewniając optymalnym komfort cieplny osobom przebywającym we wnętrzu. Promienniki podczerwieni wyróżniają się bardzo dobrymi właściwościami jako źródło ogrzewania. Sprawdzają się przede wszystkim w dużych halach przemysłowych czy obiektach magazynowych.

Podczas szkolenia z promienników uczestnicy zdobywają szczegółową wiedzę na temat działania tego systemu. Poznają budowę promienników, zasady montażu oraz bezpiecznej eksploatacji. Dowiadują się też, jakie są najważniejsze zalety tego rozwiązania oraz w jaki sposób metoda ogrzewania oparta na promiennikach pomaga w skutecznym redukowaniu opłat za ogrzewanie.

Zalety szkoleń online dla specjalistów

Szkolenia online są coraz chętniej wybierane, ponieważ zapewniają wiele zalet, których nie oferują tradycyjne kursy. Przede wszystkim gwarantują uczestnikom całkowitą w swobodę. W szkoleniu można wziąć udział w dowolnym miejscu i czasie, wystarczy mieć przy sobie urządzenie mobilne niezbędne do odtworzenia materiałów szkoleniowych. To spora oszczędność czasu oraz pieniędzy, ponieważ odpadają kwestie takie jak np. dojazd. W wygodnych dla siebie okolicznościach i o wybranej porze możesz zdobywać cenną wiedzę, która z pewnością przyda ci się w realizacji celów zawodowych.