Cover Image

Czy certyfikaty dla instalatorów, wydawane na podstawie szkoleń online, mają taką samą wartość, jak certyfikaty za kursy stacjonarne?

Sierpień 11, 2021
Czas czytania: 2 minut

Wysokie kwalifikacje są cenione we wszystkich branżach, jednak szczególne znaczenie mają w przypadku budownictwa oraz dziedzin związanych z pracami instalacyjnymi m.in. z zakresu systemów grzewczych, wodno-kanalizacyjnych czy wykonawstwem sieci zewnętrznych. Sposobem na zdobycie nowej wiedzy i ciągły rozwój zawodowy jest branie udziału w szkoleniach, dających możliwość zyskania stosownego certyfikatu, będącego potwierdzeniem nabycia określonych kompetencji. Choć wciąż popularnością cieszą się szkolenia stacjonarne, to równie bogata jest oferta certyfikowanych szkoleń online. Przekonajmy się, dlaczego są one dobrą alternatywą i sprawdźmy, czy uzyskane po ich ukończeniu certyfikaty mają taką samą wartość.

Co daje udział w szkoleniach?

Ciągły postęp technologiczny w branżach budowlano-instalacyjnych odbywa się „na naszych oczach”, w tempie, jakie wcześniej było zupełnie niewyobrażalne. Producenci materiałów, narzędzi oraz specjalistycznego oprzyrządowania wprowadzają na rynek coraz to nowe wyroby o ulepszonych parametrach, a także często zmienionym sposobie użytkowania. Korzystanie z wielu technik pracy przynosi wprawdzie dzięki temu lepsze rezultaty, nierzadko pozwalając na skrócenie czasu realizacji poszczególnych zadań czy znaczne obniżenie kosztów, lecz wiąże się też z koniecznością zdobycia nowej wiedzy na temat ich stosowania. Jedynym skutecznym sposobem dotrzymania kroku zmianom będzie więc udział w szkoleniach poszerzających posiadane informacje.

Dlaczego warto wybierać szkolenia online?

Choć szkolenia związane z wykonywaną praca są znakomitą metodą na ciągły rozwój i podnoszenie kwalifikacji, to udział w nich nie zawsze jest łatwy, jeśli odbywają się one w wersji stacjonarnej. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja w przypadku szkoleń online – udział wymaga tu jedynie włączenia komputera. Warto pamiętać, że szkolenia tego typu zawierają te same treści merytoryczne i są prowadzone przez specjalistów z danej dziedziny. Korzystanie z tej formy nauki oznacza więc, że wiedzę można zdobywać znacznie wygodniej, a zakres przekazywanych informacji jest równie szeroki. Taki sam poziom oznacza też, że uzyskiwane certyfikaty są potwierdzeniem nabycia identycznych umiejętności, jak te, które uczestnik mógłby zyskać, będąc fizycznie obecnym na zajęciach.