Cover Image

Cyfryzacja świata usług budowlanych

Luty 15, 2021
Czas czytania: 3 minut

W czasach szeroko dostępnego Internetu również w naszej branży dostrzegamy jego ogromny wpływ.

Duża grupa fachowców już dziś szkoli się poprzez portale edukacyjne, takie jak choćby www.e-proficlub.pl

W dobie rozwoju technologicznego większość prac wymaga wiedzy i doświadczenia, a te zdobywa się poprzez codzienną pracę i stały rozwój. Popularność trendu DIY powoduje, że wiele osób próbuje wykonywać drobne prace remontowe na własną rękę - SUPER, ale czy na pewno damy sobie radę bez pomocy fachowców? W fachowisko.pl uważamy, że nie!

Po co potrzebny jest Fachowiec?

Nasze najnowsze badania wskazują, że fachowiec, niezależnie od branży, jest zawodem cieszącym się coraz większym zaufaniem społecznym. Spowodowane jest to wzrostem kompetencji wykonawców, na coraz bardziej wymagającym rynku. Niestety, z uwagi na brak dostatecznego kształcenia zawodowego w Polsce na rynku pracy brakuje specjalistów z wykształceniem stricte zawodowym. Taki stan rzeczy powoduje, że szanse na znalezienie dobrego wykonawcy w szybkim terminie jest praktycznie niemożliwe, a w najlepszym przypadku okazuje się bardzo trudne i kosztowne.

Klient decydujący się na wykonanie prac przez fachowca zyskuje nie tylko odpowiednią jakość, ale również obsługę i serwis. Instalator montujący np. system inteligentnego domu, oprócz samego montażu i konfiguracji zapewni instalacji profesjonalną obsługę po montażu oraz dalszą rozbudowę inteligentnego domu. Wielu producentów urządzeń takich jak elektryczne płyty indukcyjne do uzyskania gwarancji producenta wymaga instalacji przeprowadzonej przez uprawnionego elektryka.

Jak przebić się z ofertą w świecie online?

Pierwszym miejscem, gdzie szukamy rozwiązania swoich problemów, niezależnie od ich typów jest Internet. W czasach gdzie dostęp do treści cyfrowych jest praktycznie nieograniczony taka obecność nie jest już atutem, a koniecznością.

Dlatego stworzyliśmy portal fachowisko.pl oferując miejsce dla Fachowców, którzy nie wiedzą jak zaistnieć w sieci lub zwyczajnie nie mają na to czasu. Poświęcając nie więcej jak 5 min można założyć własną stronę z ogłoszeniem swoich usług, cennikiem, galerią realizacji oraz ze swoim adresem internetowym.

Cyfrowy świat to nie tylko oferty usług, ale również i narzędzia, które pomagają w codziennej pracy. Fachowisko.pl przygotowało dla Wykonawców szereg narzędzi takich jak generator ofert, aby Fachowiec mógł skupić się na jakości swojej pracy.

Internet jest otwarty! Wystarczy nacisnąć klamkę …

Bartłomiej Kreczmer

CEO fachowisko.pl